Okrasné jabloně

Everest - okrasná jabloň, na jaře bohatě kvetoucí. Květy mají růžová poupata. Hlavním okrasným prvkem je množství žlutočervených jablíček, které vydrží na stromě i po opadu listů. Plody jsou velikosti větší třešně. Odrůda se používá také jako opylovač do produkčních sadů kulturních odrůd.
Fontana - převislá, okrasná jabloň. Na jaře velmi bohatě kvetoucí. Koruna tak připomíná padající fontánu květů. Květy jsou růžovobílé. Na podzim tvoří značné množství drobných celočervených plodů, které rozšiřují okrasnou hodnotu tohoto kultivaru.
Golden Hornet - okrasná jabloň, na jaře bohatě kvetoucí. Květy mají růžová poupata. Hlavním okrasným prvkem je množství žlutých jablíček, které vydrží na stromě i po opadu listů. Plody jsou velikosti větší třešně. Odrůda se používá také jako opylovač do produkčních sadů kulturních odrůd.
Okrasná sloupcovitá jabloň - okrasná jabloň sloupcovitého růstu. Na jaře bohatě kvetoucí. Velké květy mají sytě purpurovou barvu.  V době rašení jsou listy purpurově červené, plody jsou malé, rovněž purpurově červené, jedlé. Jejich dužnina je místy červeně probarvená s červenými žilkami. Chuť ovoce je navinulá, aromatická. Plody dozrávají v září. Rostlina v sobě kombinuje užitek a okrasu.
Prof. Sprenger - okrasná jabloň, na jaře bohatě kvetoucí. Květy mají růžová poupata. Hlavním okrasným prvkem je množství oranžových jablíček, které vydrží na stromě i po opadu listů. Plody jsou drobnější než u odrůdy ‘Everest‘ a nemají kališní lístky. Odrůda se používá také jako opylovač do produkčních sadů kulturních odrůd.
Red Sentinel - okrasná jabloň, na jaře bohatě kvetoucí. Květy mají růžová poupata. Hlavním okrasným prvkem je množství zářivě červených jablíček, které vydrží na stromě i po opadu listů. Plody jsou velikosti větší třešně. Odrůda se používá také jako opylovač do produkčních sadů kulturních odrůd.Aktuálně pěstované odrůdy z naší nabídky zakoupíte v Zahradním centru v Plzni.