Novinka: Opal®

Opal® - české jablko – vyšlechtěné v Čechách, vypěstované v Čechách

Poznejte novou českou odrůdu, novou kategorii – „zlaté jablko“.
Odrůda UEB32642, Opal® splňuje vše, co od jablka chceme – dokonalost. Slunečné plody Opalu®  jsou jako žádné jiné - s krásným, zlatavě žlutým, rustikálním vzhledem, výrazně křupavé textury, květinové vůně, kořenité, medově sladké chuti. Dosahují velmi vysoké šťavnatosti a cukernatosti 14° až 16° Brix. Toto jablko si uchovává pevnost, křupavost a chutnost při pokojové teplotě mnohem déle, než jakékoliv jiné odrůdy.
Jedna z vynikajících a přirozených vlastností této odrůdy jablka je to, že nevadne, neměkne a nehnědne po rozříznutí (neoxiduje). Díky tomu zůstávají nakrájené plody Opalu® - kousky ovoce svěží a čerstvé po dlouhou dobu. Opal® je tudíž velmi vhodné jablko pro svačiny dětí i ovocné saláty.
Rustikální odrůda - jednou z přirozených vlastností odrůdy je i mírná rzivost, která evokuje vzpomínky na plody z doby našich babiček.
Odrůda má přirozenou odolnost k chorobám. Díky tomu je pěstování plodů odrůdy Opal® v sadu šetrné k životnímu prostředí. Ovoce je pěstováno dle zásad integrované produkce.
Z jedinečných vlastností této nové české odrůdy se už těší zákazníci např. v Německu, Rakousku, USA, Velké Británii aj. (http://www.fruit-select.de, http://www.opalapples.com). Nyní novou odrůdu Opal® máte možnost ochutnat i Vy, jako první v České republice. Odrůda je u nás pěstována v limitovaném množství. Plody, které se k vám dostávají, jsou sklizeny z jedinečné polohy – sadů plných slunce a zdravého ovoce u obce Vlkov nad Lesy, na pomezí středočeského a východočeského kraje.

Vyšlo o nás v Globusu:  Opal Story
                                          Opal - cesta jablka zpět domů
                                      

           

                        

VIDEO